HALO ATLANTA!

Aga jest osobą jąkającą się, która od wielu lat pomaga innym osobom, dzieciom i dorosłym pokonywać problemy komunikacyjne.

Teraz sama potrzebuję pomocy.
Wejdź na 
www.wspieram.to/haloatlanta i pomóż jej wyjechać do Atlanty na Międzynarodowy Zjazd Osób Jąkających się.
Przywiezie ze sobą wiedzę i doświadczenie, które rozdam innym potrzebującym.

Sama Agnieszka, tak opisuje swój projekt:

Nie wiesz jak zacząć rozmowę z nowo poznaną osobą? Zaangażować się w obiecujący projekt? Też nie wiedziałam. Kłopot sprawiało mi proste przedstawienie się. Moje mruczenie pod nosem lub dziwna gestykulacja ciała mogła być odbierana przez innych, jakbym była osobą z zaburzeniami czy defektem, nie nadającą do się współegzystowania z innymi. To bolało.

Czy taką osobą byłam? Z pewnością nie. To jąkanie deformowało mi usta, oczy i całą resztę, oddziaływało na każdy aspekt mojego życia. Czy jest tak teraz? Nie, ponieważ udało mi się wspomniane problemy przysłowiowo zapakować w paczkę i wysłać w nieznane m.in dzięki samoakceptacji. Polubiłam siebie taką, jaką jestem. A kim jestem? Jestem człowiekiem, kobietą, córką, matką, osobą taką jakich wiele, która nauczyła się żyć z jąkaniem. Pomagam innym i angażuję się w każdy projekt związany z komunikacją międzyludzką i nawiązywaniem relacji. 

Obecnie tworzę z bliskimi mi osobami Grupę HALO - ta AKCJA to KOMUNIKACJA!

Osoby nie mające problemu z mową mogą nie zdawać sobie sprawy z wolności jaką my pragniemy osiągnąć: wolności w komunikacji, bez barier, przeszkód, onieśmielenia czy zawstydzenia. Tak by słowa wzniosły się ponad nasze ograniczenia. Nawet gdy wypowiadamy je jąkając się, to najważniejsze by towarzyszyło nam poczucie akceptacji i pewności zamiast unikania kontaktu z drugim człowiekiem. Pomóżcie nam to osiągnąć. Rozpoczęty w Atlancie projekt oraz zdobytą wiedzę w zakresie nowych metod pracy z osobami jąkającymi się zamierzam rozwijać w Polsce. Będę głosem tych, którzy dopiero swój głos zauważają. 

Moje starania wspiera również Jacek Szymkiewicz wraz z zespołem POGODNO.

Wspiera mnie również Galeria Sztuki TRAFO w Szczecinie oraz Fundacja OKSUPER w Szczecinie.

Ale przede wszystkim mam za sobą ogromne poparcie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się OSTOJA z jego prezesem Zdzisławem Gładoszem na czele.