"INSPIRUJĄCA CHWILA" - SPOTKANIE Z DR MAŁGORZATĄ DZIEWIĘCKĄ

dr małgorzata dziewięcka

 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu: "Inspirująca chwila".

 

Gościem specjalnym będzie dr Małgorzata Dziewięcka, geograf, znawczyni kultury południowej Afryki, specjalistka wolontariatu, dziennikarka, autorka książek. Twórczyni zawodowej szkoły dla niepełnosprawnych w afrykańskiej wiosce Maum.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Petrusewicz, poetka, autorka książek dla dzieci.

Inspirująca chwila to okazja do spotkania i posłuchania ciekawych osobowości łączących świat literatury z nietypową działalnością.


dr Małgorzata Dziewięcka - pochodzi z Dolnego Śląska, geograf, znawczyni kultur południowej Afryki, specjalistka wolontariatu, dziennikarka, przewodnik sudecki, tłumacz, wykładowca oraz autorka książki The Life & Times of Ngamiland. The Story of Maun, pracy poświęconej geografii, historii oraz społeczności Maun. Maun to afrykańska wioska, w której pani Małgorzata stworzyła zawodową Szkołę Tkactwa dla niepełnosprawnych i przez kilka lat uczyła geografii. 

W latach 1979-1980- misjonarka w Peru i Boliwii
W latach 1981-83 organizator i koordynator w Holandii pomocy humanitarnej dla Dolnego Śląska. Nauczycielka w Botswanie, Indiach, na Malediwach i Seszelach. 
W latach 1991-92 korespondentka Rozgłośni Polskiej RWE; członek Explorer’s Club, autorka artykułów w miesięczniku Odra, Poznaj Świat, Kultura (paryska). Mieszka w Kołobrzegu i w Maun (Botswana).

Z racji spotkania 26 maja zdradzimy, iż Pani Małgorzata jest prywatnie mamą trzech córek także podróżniczek :-)

Data: 26 maja 2015 rok

Miejsce: Szczeciński Inkubator Kultury (Sala kominkowa) al. Wojska Polskiego 90

ZAPRASZAMY! WSTĘPN WOLNY!